INFORMACJA DLA OSÓB ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ NA SZCZEPIENIE COVID-19

 

DLA NIEDOWIDZĄCYCH PROPONUJEMY ODSŁUCHANIE KOMUNIKATU

 

 

 

Drodzy Pacjenci,

Aby zapewnić sprawny przebieg szczepienia przed wyznaczonym terminem Nasz pracownik zadzwoni do Państwa i zapyta czy stawicie się na szczepienie. Pacjenci rejestrowani na szczepienie na konkretną godzinę, termin znają odpowiednio wcześniej, a dodatkowo na dobę przed otrzymują przypomnienie SMS-em. Osoby posiadające jedynie telefon stacjonarny, mogą podać numer telefonu komórkowego kogoś ze swoich bliskich, a jeśli nie mają takiej możliwości, muszą polegać na swojej pamięci.

Prosimy seniorów o punktualność. Nie ma też jednak sensu przychodzić z dużym wyprzedzeniem, bo na pewno nikt nie zostanie przyjęty wcześniej niż o wyznaczonej godzinie. Jeśli ktoś bardzo się obawia spóźnienia, wystarczy, że będzie w przychodni pięć minut przed czasem.

Co trzeba zabrać ze sobą na szczepienie?

Dowód osobisty, posiadaną dokumentację medyczną, jeśli szczepienie odbywa się w innej placówce, spis zażywanych leków, okulary. Okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety przed szczepieniem, koniecznej do kwalifikacji. Składa się ona z kilkunastu pytań. Można ją wcześniej pobrać ze strony internetowej www.pacjent.gov pl lub  >>>TU<<< , wypełnić spokojnie w domu i przynieść gotową do przychodni.  Jeśli nie ma takiej możliwości, kwestionariusz dostaniemy w na miejscu.

Szykując się na szczepienie, warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu, by nie przedłużać przygotowań do iniekcji już na miejscu. Panom stanowczo odradzam koszule z mankietami, krawaty, garnitury, a paniom bluzki zapinane na guziki i żakiety, które trudno będzie zdjąć.

Czy po szczepieniu należy się oszczędzać?

Przypominamy, że dla własnego bezpieczeństwa po szczepieniu trzeba poczekać na miejscu 15 minut. W razie pojawienia się niepożądanych reakcji szybko można uzyskać pomoc.  
Nie planujemy w tym dniu żadnych prac, związanych z wysiłkiem.

Pacjenci zapisani na szczepienie, proszeni są o zgłaszanie się do punktu szczepień, który znajduje się w Poradni Dziecięcej (wejście od ul. Sławnej).